


Przewiń w dół
Technologia tynków gipsowych jest powszechna w realizacjach budownictwa mieszkaniowego. Stosowana jest w wielu obiektach , takich jak: szkoły, biura, szpitale, hotele itp. Tynki gipsowe mogą być stosowane wszędzie, oprócz pomieszczeń, które określamy jako mokre, gdzie wilgoć występuje stale i w dużych ilościach. Są to przykładowo: zakłady przetwórstwa żywności, baseny pływackie, łaźnie. Powłoki te można stosować wyłącznie wewnątrz, w pomieszczeniach, w których wilgotność nie będzie się utrzymywać, tynki te nie nadają się także do pomieszczeń w których mogą być narażone na uszkodzenia mechaniczne.
Tynki cementowo - wapienne idealnie nadają się do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności powietrza (łazienka, kuchnia) oraz wszędzie tam gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia mechanicznego (korytarz, klatka schodowa lub garaż).
Idealnie nadają się pod montaż okładzin (płytki).
Tynki po nałożeniu posiadają lekko chropowatą fakturę, pomimo nawet dokładnego wygładzenia faktura pozostaje szorstka; powłoka ta odznacza się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.
Natryskowa pianka poliuretanowa to niezwykle wszechstronny materiał. Zastosowanie go w budownictwie do celów termoizolacyjnych wymuszone zostało przez rosnącą potrzebę oszczędzania energii ze szczególnym naciskiem na redukcję emisji CO2 do atmosfery w procesie jej wytwarzania. Efekt izolacji cieplnej uzyskany przez zastosowanie pian poliuretanowych jest nieporównywalny do tradycyjnych materiałów izolacyjnych . Dla każdego z nas wymiernym wskaźnikiem odpowiedniej izolacji jest koszt ogrzewania.
Płyty gipsowo-kartonowe wykorzystuje się do budowy ścian działowych i podwieszanych sufitów oraz jako okładziny ścienne, zastępujące tradycyjny tynk. Pracuje się nimi łatwiej i szybciej niż w technologii murowanej, a plac budowy jest czystszy, bo nie potrzeba zaprawy ani dużej ilości wody.
Szpachlowanie, realizujemy na dwa sposoby: ręczne, agragatem-natryskowe.
Profesjonalne wykańczanie ścian to praca dla specjalistów. Bez doświadczenia, odpowiednich materiałów i sprzętu trudno liczyć na idealny efekt, szczególnie, że skutki niewłaściwie przeprowadzonej usługi mogą pojawić się na ścianie dopiero po dłuższym okresie czasu.
Malowanie, realizujemy na dwa sposoby: ręczne, agragatem-natryskowe.
Tradycyjne malowanie, opierające się głównie na dobraniu odpowiednich wałków, pędzli i użyciu kuwet z kratkami Natryskowe, polegające na natryskiwaniu farby pod ciśnieniem, które mają postać drobnych kropelek. Nasza firma posiada niezbędne urządzenia do wykonywania tego typu prac. Do zalet natryskowego malowania ścian możemy wymienić przede wszystkim szybkość, a także, możliwość malowania detali o skomplikowanych kształtach.
Tapeta natryskowa to alternatywa dla farb strukturalnych, bardziej od nich odporna na zabrudzenie i uszkodzenia, lecz wymagająca zatrudnienia firmy ze specjalistycznym sprzętem do nałożenia dekoracyjnej masy lub zakupu pistoletu do nakładania półpłynnych mas, z dyszą odpowiedniej wielkości.
Po nałożeniu na ścianę i wyschnięciu, warstwa tapety przypomina kamień, z ciemniejszymi i jaśniejszymi drobinkami w tym samym kolorze lub też o wielokolorowym wzorze „marmurkowym". Barwę tapety natryskowej można wybrać spośród ponad setki gotowych odcieni.
Modny trend na dekoracyjność nie ominął także betonu architektonicznego. Surowy z natury materiał zyskuje ozdobne faktury i kolory. Kojarzony do tej pory z szarością i ascetycznym, loftowym stylem, prezentuje całkiem nowe oblicze. Sprawia, że wnętrze ma unikatowy i nowoczesny wygląd. Wykorzystywany jest do dekoracji ścian wewnętrznych oraz aranżacji elewacji. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych oraz lokalach użytkowych.