Przewiń w dół

Powrót

Maszynowe tynki gipsowe

Technologia tynków gipsowych jest powszechna w realizacjach budownictwa mieszkaniowego. Stosowana jest w wielu obiektach , takich jak: szkoły, biura, szpitale, hotele itp. Tynki gipsowe mogą być stosowane wszędzie, oprócz pomieszczeń, które określamy jako mokre, gdzie wilgoć występuje stale i w dużych ilościach. Są to przykładowo: zakłady przetwórstwa żywności, baseny pływackie, łaźnie. Powłoki te można stosować wyłącznie wewnątrz, w pomieszczeniach, w których wilgotność nie będzie się utrzymywać, tynki te nie nadają się także do pomieszczeń w których mogą być narażone na uszkodzenia mechaniczne (nie dotyczy tynków utwardzonych).

Tynki gipsowe określane są terminem jako tzw. tynk "ciepły". Posiadają bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła. Kształtuje się on w przedziale od 0,25 do 0,35 W/mK. Tworzą przytulną atmosferę w pomieszczeniu, a zarazem, poprzez swoją dobrą izolacyjność termiczną mają wpływ na oszczędzanie energii cieplnej. Powłoki te są uznawane za zdrowe i ekologiczne, gdyż tworzą przyjazny mikroklimat dla człowieka dzięki możliwości regulacji poziomu wilgoci w pomieszczeniach.

Przy pomocy tynków gipsowych, bez trudu można uzyskiwać gładkie, bardzo równe, dokładnie wykończone i bardzo estetyczne powierzchnie. Tynki te pozwalają uzyskać gładką powierzchnię (dotyczy tynków lekkich), którą po ówczesnym zagrutnowaniu można malować (nie wolno stosować farb wapiennych).

Wśród zalet tynków gipsowych maszynowych wyróżnić można:

  • wysoki poziom estetyki – tynki gipsowe są wyjątkowo gładkie
  • jasny kolor – na krycie tynków zużywa się mniej farby,
  • ich warstwa jest cienka i szybko się wiążą, a więc tynki gipsowe nakłada się sprawnie,
  • tynki tego typu dobrze izolują ciepło,
  • tynki gipsowe są uważane za zdrowe, gdyż oddychają przepuszczając wilgoć.
Przeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki